Бібліотечний коучинг

13 червня 2022 року на платформі ZOOM відбувся бібліотечний коучинг «Поради бібліотекаря щодо написання наукових робіт». Були присутні здобувачі II (магістерського) рівня вищої освіти спеціальності  16 Спеціальна освіта.

Директорка бібліотеки Світлана Самойлова розповіла здобувачам освіти про академічну доброчесність, продемонструвала технологію пошуку наукової інформації в академічних пошукових системах Google Академія, CORE, WorldWideScience.org, Directory of Open Access Journals. 


15 квітня 2021 року відбувся черговий бібліотечний коучинг для аспірантів та магістрів  академії.

Цей коучинг був присвячений важливій темі для науковців, а саме: «Як обрати науковцю журнал для публікації» (запис вебінару )  

Від колективу бібліотеки висловлюємо величезну подяку працівникам навчально-методичного відділу за участь в організації і проведенні заходу.

        завантажити презентацію

Пропонуємо Вам переглянути презентацію Єлизавети Батаєвої, авторки журналу «Наука та метрика». 


Бібліографічні менеджери

25 березня 2021 року було проведено черговий бібліотечний коучинг "Бібліографічні менеджери" для аспірантів та магістрів академії.

Захід провели Наталія Чернишенко, провідна бібліотекарка та Аліна Тупиця, керівниця навчально-методичного відділу.

Під час бібліокоучингу пані Наталія грунтовно ознайомила присутніх з сервісом Grafiaty, який автоматично створює посилання і список використаних джерел за українськими та міжнародними стандартами. Упродовж живої демонстрації поділилася своїм досвідом роботи з цим сервісом, порадила науковцям як краще в ньому працювати.

Частина 2: Mendeley

У другій частині бібліотечного коучингу провідна бібліотекарка зупинилася на популярному референс-менеджери Mendeley. Пані Наталія продемонструвала учасникам коучингу роботу хмарної бібліотеки Mendeley і встановленої на комп'ютері, показала, як віднаходити публікації онлайн, як додавати їх у свою бібліотеку, синхронізувати інформацію, уставляти в науковий текст посилання і як створювати перелік літератури за різними стилями цитування.


11 березня 2021 року було проведено бібліотечний коучинг  "Маленькі секрети великих пошукових наукових ресурсів" для аспірантів та магістрів академії.

Під час бібліокоучингу Наталія Чернишенко, фахівець бібліотеки, грунтовно ознайомила учасників бібліокоучингу з секретами пошуку наукової інформації у пошуковому ресурсі Google Академія, провела живу демонстрацію пошуку публікацій, їх збереження та створення списку літератури у наукометричних базах даних Web of Science і Scopus, на платформі Science Direct. Пані Наталія порадила науковцям використовувати для пошуку наукової інформація Національний репозитарій академічних текстів (НРАТ). 


 

30 жовтня відбувся повторний вебінар-практикум "Публікації в міжнародних виданнях" для викладачів-початківців академії, який провела провідна бібліотекарка Наталія Чернишенко.


28 жовтня відбувся вебінар-практикум "Авторський профіль як інструмент ідентифікації науковця" для аспірантів нашої академії, який провела провідна бібліотекарка Наталія Чернишенко. Під час вебінару учасники були ознайомлені з різними видами авторських профілів (у Google Scholar, ORCID, Publons), для чого вони потрібні, як їх створитинаповнити та корегувати.