Цикл бібліотечних коучингів для аспірантів та докторантів

13.10.2023

gроведена  перша зустріч «Екскурсія сайтом бібліотеки "Бібліотека - відкритий світ інформації"».

Запис зустрічі


06.11.2023

 проведена третя зустріч : бібліотечний коучинг "Здійснення пошуку наукової інформації". 

Запис зустрічі

Завантажити презентацію

26.10.2023

проведена  друга  зустріч  : бібліотечний коучинг   "Академічне письмо, академічна доброчесність в освітньому процесі"

Запис зустрічі


24.11.2023

проведена четверта зустріч : бібліотечний коучинг "Бренд науковця в цифровому середовищі".

Запис зустрічі

Завантажити презентацію



Шановні науковці

Вашої уваги пропонуємо презентації 

"Наукометричні бази даних Scopus та Web of Science"

Ви дізнаєтесь:

1.     Як уникнути хижацьких видань

2.     Як обрати журнал для публікації 

Дані презентації допоможуть науковцям опублікувати свої наукові матеріали у якісних журналах, та запобігти ситуації, коли обраний журнал зникає з індексації наукометричних баз даних. 


Натисніть на зображення


Бібліотечний коучинг

01 грудня 2022

Директорка бібліотеки Світлана Самойлова сьогодні для аспірантів академії провела бібліотечний коучинг "Поради бібліотекаря щодо написання наукових робіт".

 Завантажити презентаціюЗапис онлайн-зустрічі


08 листопада 2022

Для здобувачів магістерського рівня вищой освіти факультету фізичного виховання та мистецтв проведен бібліотечний коучинг "Де знайти інформацію для наукового  дослідження".

У ході зустрічі директорка бібліотеки Світлана Самойлова  розповіла про сайт бібліотеки, його структуру, послуги які надає бібліотека, цифровий репозиторій, доступ до електронних версій періодичних видань, академічних пошукових систем.

Завантажити презентацію

Запис  онлайн-зустрічі.


13 червня 2022 року на платформі ZOOM відбувся бібліотечний коучинг «Поради бібліотекаря щодо написання наукових робіт». Були присутні здобувачі II (магістерського) рівня вищої освіти спеціальності  16 Спеціальна освіта.

Директорка бібліотеки Світлана Самойлова розповіла здобувачам освіти про академічну доброчесність, продемонструвала технологію пошуку наукової інформації в академічних пошукових системах Google Академія, CORE, WorldWideScience.org, Directory of Open Access Journals. 


15 квітня 2021 року відбувся черговий бібліотечний коучинг для аспірантів та магістрів  академії.

Цей коучинг був присвячений важливій темі для науковців, а саме: «Як обрати науковцю журнал для публікації» (запис вебінару )  

Від колективу бібліотеки висловлюємо величезну подяку працівникам навчально-методичного відділу за участь в організації і проведенні заходу.

        завантажити презентацію


Бібліографічні менеджери

 

Частина 1 : Grafiati

25 березня 2021 року було проведено черговий бібліотечний коучинг "Бібліографічні менеджери" для аспірантів та магістрів академії.

Захід провели Наталія Чернишенко, провідна бібліотекарка та Аліна Тупиця, керівниця навчально-методичного відділу.

Під час бібліокоучингу пані Наталія грунтовно ознайомила присутніх з сервісом Grafiaty, який автоматично створює посилання і список використаних джерел за українськими та міжнародними стандартами. Упродовж живої демонстрації поділилася своїм досвідом роботи з цим сервісом, порадила науковцям як краще в ньому працювати.

(відео-запис вебінару).


Частина 2: Mendeley

У другій частині бібліотечного коучингу провідна бібліотекарка зупинилася на популярному референс-менеджери Mendeley (відео-запис вебінару). Пані Наталія продемонструвала учасникам коучингу роботу хмарної бібліотеки Mendeley і встановленої на комп'ютері, показала, як віднаходити публікації онлайн, як додавати їх у свою бібліотеку, синхронізувати інформацію, уставляти в науковий текст посилання і як створювати перелік літератури за різними стилями цитування. (відео-запис вебінару).


11 березня 2021 року було проведено бібліотечний коучинг  "Маленькі секрети великих пошукових наукових ресурсів" для аспірантів та магістрів академії.

Під час бібліокоучингу Наталія Чернишенко, фахівець бібліотеки, грунтовно ознайомила учасників бібліокоучингу з секретами пошуку наукової інформації у пошуковому ресурсі Google Академія, провела живу демонстрацію пошуку публікацій, їх збереження та створення списку літератури у наукометричних базах даних Web of Science і Scopus, на платформі Science Direct. Пані Наталія порадила науковцям використовувати для пошуку наукової інформація Національний репозитарій академічних текстів (НРАТ).  Завантажити презентацію


 

30 жовтня відбувся повторний вебінар-практикум "Публікації в міжнародних виданнях" 

для викладачів-початківців академії, який провела провідна бібліотекарка Наталія Чернишенко.


28 жовтня відбувся вебінар-практикум "Авторський профіль як інструмент ідентифікації науковця" для аспірантів нашої академії, який провела провідна бібліотекарка Наталія Чернишенко. Під час вебінару учасники були ознайомлені з різними видами авторських профілів (у Google Scholar, ORCID, Publons), для чого вони потрібні, як їх створитинаповнити та корегувати.