4 жовтня 2017

до 60-річчя запуску першого штучного супутника Землі

4 жовтня 1957 р. о 22 год. 28 хв.  за московським часом з космодрому «Байконур» вперше в світі відбувся запуск у космос штучного супутника Землі. Саме ця подія відкрила нову космічну еру в історії людства.

Супутник передавав сигнал «біп-біп». Його ловили радіостанції всього світу. Політ супутника тривав 92 дні. Зробив 1440 обертів навколо Землі. Радіопередавач працював 2 тижні. Над виготовленням та запуском супутника працювала команда науковців на чолі зосновоположником практичної космонавтики Сергієм Корольовим. Перший штучний супутник Землі був запущений на орбіту в СРСР 4 жовтня 1957 року. Перший у світі штучний супутник важив 83 кг і був розміром з пляжний м'яч. Знадобилося близько 98 хвилин, щоб "доставити" його на орбіту Землі. Цей запуск відкрив нові політичні, військові, технологічні і наукові розробки. У той час  запуск супутника був єдиною подією, яка ознаменувала початок космічної ери і космічної гонки між США і СРСР.

До цієї дати у бібліотеці була організована тематична книжково-ілюстрована виставка “Початок космічної ери”. На ній були представлені книги, журнали, світлини з фонду нашої книгозбірні. 


28 вересня 2017

99 років від дня народження українського педагога В.О. Сухомлинського

28 вересня 1918 року народився видатний педагог сучасності, публіцист, письменник, поет Василь Олександрович Сухомлинський. Лейтмотивом усього його життя стали слова:"Дорогі мої! Я буду жити і працювати заради вас, доки в моїх грудях б’ється серце. Ніякі високі звання ані титули не зіпсують мене. Я залишуся таким, як був досі. Найвище звання на світі – бути Людиною. Бути Людиною і дбати про щастя інших”.

До 99-річчя від дня народження В.О. Сухомлинського у відділі обслуговування читачів (1 корп.) розгорнута тематична книжково-ілюстрована виставка

"Педагогіка В.О Сухомлинського - педагогіка ХХІ століття ".


6 вересня 2017

2017 рік оголошено Роком Японії в Україні

З метою активізації двостороннього співробітництва, зміцнення зв’язків між Україною та Японією, а також на виконання домовленостей, досягнутих за результатами офіційного візиту Президента України до Японії, 2017 рік оголошено Роком Японії в Україні.

Японія – дивовижна країна, "країна навпаки", настільки там все незвично для нас. Кішки без хвостів. Сади з каменів. Пальто подають жінки чоловікам. Кермо в машині з правого боку. Тут пишуть зверху вниз, їдять паличками, сплять на підлозі. Взуття залишають біля порога. Вірші не мають рифми. Писемність не віддільна від малювання. Поклони тут цілий ритуал, чаювання представляє собою обряд, а ікебана і бонсай – ціла наука. Отож, про ці та інші японські цікавинки дивіться у нашому бібліоколажі «Там, де квітне сакура...».

 

Запрошуємо до перегляду!


4 вересня 2017

До початку нового навчального року для першокурсників усіх спеціальностей фахівці бібліотеки підготували тематичні книжкові виставки "На допомогу першокурснику" та "Освіта скарб; а праця - ключ до нього", що експонуються у читальній залі та у відділі обслуговування читачів (корп. 1).

 

Запрошуємо до перегляду! 

1 вересня 2017


 

<<<Новіші повідомлення                                                            Старіші повідомлення >>>