20 січня 2020

Інтерактивна виставка нових надходжень

Шановні користувачі!

Рубрика вебсайту   поповнилася інтерактивною виставкою нових надходжень до фондів бібліотеки: "New books_ 2019".

 Запрошуємо до перегляду! 


28 грудня 2019


19 грудня 2019

до 60-річчя від дня народження Марії Матіос

19 грудня відзначає свій 60-річний ювілей одна з найпопулярніших письменниць України – Марія Матіос. Одні називають її другою Лесею Українкою, інші – Стефаником у спідниці, ще порівнюють з Акуніним, навіть з Габріелем Гарсіа Маркесом. Але їй подобається вислів Михайла Шевченка, який колись сказав, що Марія Матіос пише, як Марія Матіос. Російські ЗМІ навіть назвали письменницю "новим Миколою Гоголем". Усі епітети на адресу письменниці не перерахувати – «чортик, що вискочив із табакерки», гранд-дама, прима, найплодотворніша в українській літературі. 

Якщо Вам цікава творчість цієї неординарної жінки, то запрошуємо на перегляд віртуальної виставки "Перша гранд-дама української сучасної літератури" /мистецький портрет/, яку ми підготували з нагоди 60-річчя Марії Матіос.


11 грудня 2019

Всеукраїнський тиждень права

В Україні розпочався Всеукраїнський тиждень права (з 9 по 15 грудня) .

Захід щорічно проводиться з нагоди річниці проголошення Генеральною Асамблеєю ООН у 1948 році Загальної декларації прав людини.  Символ цьогорічного Тижня права – парасолька, що захищає та об’єднує зусилля усіх задля утвердження прав людини в Україні. 

У межах проведення "Тижня права", фахівці бібліотеки академії оформили тематичну книжково-ілюстративну виставку «Мої права ­– моє життя», з метою підвищення обізнаності студентів щодо міжнародних стандартів прав людини та механізмів їх реалізації та захисту.


2 грудня 2019

Школа методиста

Сьогодні співробітники бібліотеки академії взяли участь у семінарі-практикумі "Школа методиста", що відбувся у Центральній науковій бібліотеці Харківського державного університету імені В.Н. Каразіна для учасників проєкту «Єдина картка читача бібліотек ЗВО Харкова». На семінарі розглядалися питання роботи зі "Зведеним каталогом періодичних видань, передплачених бібліотеками ЗВО м. Харкова" та зміни у статистичному звіті бібліотек. Учасники заходу прослухали повідомлення "Медійна грамотність у бібліотеці".


22 листопада 2019

День пам'яті жертв Голодоморів

Згадайте нас – бо ми ж колись жили.
Зроніть сльозу і хай не гасне свічка!
Ми в цій землі житами проросли,
Щоб голоду не знали люди вічно.
Н. Виноградська, поема "Голодомор"


Щороку у четверту суботу листопада українці вшановують пам’ять жертв Голодоморів

У ХХ столітті українці пережили три голодомори: 1921-1923, 1932-1933 і голод 1946-1947 років. Утім, наймасштабнішим був Голодомор 1932-1933 років – геноцид українського народу, здійснюваний тоталітарним комуністичним режимом СРСР.1932-1933 років в Україні. На знак вшанування пам'яті жертв голодоморів у бібліотеці академії розгорнуто тематичну книжково-ілюстративну виставку-пам’ять «Страшна сторінка в історії України», на якій представлені твори документального характеру. 


15 листопада 2019

Віртуальний вернісаж

15 листопада відсвяткувала своє 45-річчя Євгенія Гапчинська – незвичайна, чудаковата, талановита, знаменита наша землячка, роботи якої купують, з нею приятелюють, її обожнюють усі  наймодніші зірки.

Рожевощокі принцеси з тістечками, кучеряві заспані лицарі та поросята з крильцями. Кумедні герої з картин Євгенії Гапчинської давно нікого не залишають байдужими. Тож, завітайте на віртуальний вернісаж і отримайте свій шматочок щастя…


13 листопада 2019

До уваги науковців!

МОН ЗАПУСТИЛО НОВИЙ ПОШУКОВИЙ СЕРВІС ДЛЯ НАУКОВЦІВ

Він безкоштовний та базується на відкритих даних

 

з усього світу

 

В Україні з'явився новий сервіс для науковців – Open Ukrainian Citation Index (OUCI). Він допомагає шукати наукові документи та аналізувати цитування вчених.

Open Ukrainian Citation Index – це пошукова система та база даних наукових цитувань, які надходять від усіх видань, що підтримують Initiative for Open Citations.


12 листопада 2019

130 років від дня народження Остапа Вишні

13 листопада 2019 року виповнюється 130 років від дня народження великого українського сміхотворця Остапа Вишні, справжнє ім'я якого  – Павло Губенко.

Його називали найбільш тиражним українським письменником і творцем нового жанру – «усмішок».  Його по-справжньому любили і читали – і в місті, і в селі. Були навіть випадки, коли селяни ліквідували свою неписемність, щоб самим читати його твори.
Він отримував щодня десятки листів з подяками, проханнями допомогти, розібратися.
Він жартував, висміював, іронізував, незважаючи на трагізм цього самого життя,
а незадовго до смерті записав у щоденнику: "
Все життя гумористом! Господи! Збожеволіти можна від суму!"

Про тернистий життєвий шлях та творчість видатного пересмішника дізнайтеся у віртуальній виставці "Сивий голуб українського гумору", створеної у жанрі «лонгрід».


<<<Новіші повідомлення                                                             Старіші повідомлення >>>