19 лютого 2020

20 лютого - День пам'яті Героїв Небесної Сотні

День Героїв Небесної Сотні – пам’ятний день, що відзначається в Україні 20 лютого згідно з Указом Президента від 11 лютого 2015 року № 69/2015 для вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні.

До роковин трагічних подій на Майдані у відділі обслуговування бібліотеки експонується книжково-ілюстрована виставка "Небесна сотня - герої не вмирають".17 лютого 2020

Звіт бібліотеки

17 лютого відбулося чергове засідання вченої ради академії, де заслухали та ухвалили звіт про підсумки роботи бібліотеки за 2019 рік та плани на 2020 рік.


12 лютого 2020

День вшанування учасників бойових дій на території інших держав

В Україні у суботу, 15 лютого відзначається День вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

12 лютого до нашої академії на традиційні, щорічні зустрічі-спогади завітали почесні воїни-інтернаціоналісти:

Конирєв Володимир Ілліч – учасник бойових дій в Афганістані, полковник у відставці, радник органів управління республіки Афганістан. Нагороджений орденом «Червона зірка» та медаллю «За мужність»; Ломакін Геннадій Іванович – воїн-інтернаціоналіст, кавалер ордена «За мужність» ІІІ ступеня; Герасимов Сергій Михайлович, Давиденко Олексій Олексійович – учасники бойових дій в Афганістані; Вельмарх Зах Родшельд-Варібрус – радник мера з питань національних меншин.

Вони як ніхто знають справжню ціну війни і миру, і як ніхто усвідомлюють свою відповідальність за долю прийдешніх поколінь, є взірцем служіння народу та державі у наші дні. Під час зустрічі демонструвалася тематична виставка та віртуальна виставка-вшанування "Афганістан болить в моїй душі", що підготували фахівці бібліотеки.


30 січня 2020

Українська революція і доба Центральної Ради

30 січня фахівці бібліотеки долучилися до проведення семінарського заняття викладача кафедри історії та суспільно-економічних дисциплін пана Миколи Юрченко "Українська революція і доба Центральної Ради" для студентів факультету дошкільної і спеціальної освіти та історії. Присутні переглянули відеофільм "Герої Крут" про перебіг трагічних подій січня 1918 року в Україні та прослухали презентацію книги К. Тур-Коновалова "Крути 1918" від пані Таміли Пасічник, провідної бібліотекарки. Микола Семенович звернув увагу студентів на тематичну книжкову виставку "У їхніх серцях жила Україна", організовану фахівцями бібліотеки.


29 січня 2020

День пам'яті героїв Крут

В Україні щорічно 29 січня відзначається День пам'яті героїв Крут. Саме в цей день у 1918 році в 130 км на північний схід від Києва відбувся бій чотирьохтисячної більшовицької армії Михайла Муравйова проти загону з київських студентів і бійців вільного козацтва.

"Бій під Крутами: героїзм нашої історії" – так називався патріотично-виховний захід, що відбувся сьогодні у читальній залі бібліотеки за участі викладачів кафедри історії та суспільно-економічних дисциплін, фахівців бібліотеки, представників студмістечка та студентів факультету дошкільної і спеціальної освіти та історії. Історично-музична композиція складалася з відеофільму "Герої Крут", виконання вокально-історичної композиції "Мамо, мамо, не плачте", доповіді студентів про перебіг трагічних подій січня 1918 року в Україні та презентації книги К. Тур-Коновалова "Крути 1918" від пані Таміли Пасічник, провідної бібліотекарки. Під час заходу демонструвалася тематична книжкова виставка "У їхніх серцях жила Україна".


23 січня 2020

Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту

27 січня у світі відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Україна на державному рівні вшановує жертв трагедії з 2012 року. Генеральна асамблея ООН прийняла 1 листопада 2005 року Резолюцію № 60/7, у якій говориться, що «Голокост, який привів до знищення однієї третини євреїв і незліченної кількості представників інших національностей, буде завжди слугувати всім людям пересторогою про небезпеки, які приховують у собі ненависть, фанатизм, расизм та упередження…». Саме цей документ оголосив Днем пам’яті жертв Голокосту 27 січня. В цей день в 1945 році війська 1-го українського фронту увійшли до нацистського табору смерті Аушвіц. Цей табір став у сучасному світі символом нацистських злочинів. 

22 січня на знак вшанування пам'яті жертв Холокосту викладач кафедри історії та суспільно-економічних дисциплін М.С. Юрченко у співпраці з фахівцями бібліотеки провів семінар-заняття для студентів факультету дошкільної і спеціальної освіти та історії. Під час заняття присутні переглянули відеофільм про видатного польського дитячого лікаря, письменника, педагога Януша Корчака "Король дітей" (автор Наталія Чернишенко, провідна бібліотекарка) та демонструвалася тематична книжкова виставка "До Дня пам'яті жертв Голокосту". 


<<<Новіші повідомлення                                                             Старіші повідомлення >>>