24 березня 2021

Марійка Підгірянка - 140 років від дня народження

Сьогодні, 29 березня виповнюється 140 років від дня народження відомої української дитячої письменниці та педагогині Марії Омелянівни Ленерт-Домбровської, яка увійшла в літературу під псевдонімом Марійка Підгірянка.

24 березня відбувся виховний захід "Квітка полонини" за ініціативи Олени Лигус (старшої викладачки кафедри української лінгвістики, літератури та методики навчання) та студентів 21-ПО групи. До заходу залучилися і фахівці бібліотеки, які підготували тематичну книжкову виставку видань поетеси та про неї.

Руслана Кисличко та Валерія Сергієнко - модератори виховного заходу привернули увагу учасників до особливостей методики викладання української мови Марією Омелянівною  дітям початкової школи. Студентки читали вірші поетеси, слухали пісню у виконанні Марії Бурмаки, де авторкою слів є галичанка Підгірянка.

Наталія Чернишенко, провідна бібліотекарка презентувала свій фільм "Квітка з полонини", спеціально створений до цього заходу.


25 березня 2021

Бібліокоучинг для аспірантів, викладачів-початківців та здобувачів вищої освіти ХГПА

25 березня 2021 року було проведено черговий бібліотечний коучинг "Бібліографічні менеджери" для аспірантів та магістрів  академії.

Захід провели Наталія Чернишенко, провідна бібліотекарка та Аліна Тупиця, керівниця навчально-методичного відділу.

Відеозапис заходу у рубриці "Бібліотечний коучинг"

Детальніше>>>


11 березня 2021

Бібліокоучинг для аспірантів, викладачів-початківців та здобувачів вищої освіти ХГПА

1 березня 2021 року було проведено бібліотечний коучинг "Маленькі секрети великих пошукових наукових ресурсів" для аспірантів та магістрів академії.

Під час бібліокоучингу Наталія Чернишенко, фахівець бібліотеки, детально ознайомила присутніх з секретами пошуку наукової інформації у Google Академії, провела живу демонстрацію пошуку публікацій, їх збереження та створення списку літератури у наукометричних базах даних Web of Science і Scopus, на платформі Science Direct та ін. 

Детальніше>>>


3 березня 2021

Ознайомлення з сайтом бібліотеки

3 березня фахівець бібліотеки Наталія Чернишенко під час виховного заходу ознайомила студенток 21-ПО групи з сайтом бібліотеки, його структурою та наповненням. Звернула увагу присутніх на різноманітність контенту, що представлений на сайті: віртуальні виставки, буктрейлери, медіапроєкти, відеофільми про видатних пегагогів світу, бібліофреші, мистецькі портрети сучасних українських письменників. Пані Наталія презентувала учасникам заходу відеофільм "Вершини Марії Монтессорі".


25 лютого 2021

Академічна доброчесність – запорука якості освіти : вебінар

Сьогодні відбувся вебінар на тему «Академічна доброчесність – запорука якості освіти» для здобувачів вищої освіти за спеціальністю 032 "Історія та археологія" та викладачів кафедри історії та суспільно-економічних дисциплін. Провели вебінар Світлана Самойлова, директорка бібліотеки академії та Аліна Тупиця, керівниця навчально-методичного відділу.

Присутні прослухали інформацію, яка стосується основних вимог академічної доброчесності під час підготовки наукових курсових і кваліфікаційних робіт. Слухачі докладно ознайомилися на сайті бібліотеки з програмним забезпеченням щодо первірки текстів на оригінальність їх змісту.


150-річчя від дня народження Лесі Українки

25 лютого 1871 року народилася Леся Українка (Лариса Косач) - славетна українська письменниця, поета та громадська діячка.
«Ні! Я жива! Я буду вічно жити! Я в серці маю те, що не вмирає ...» саме ці слова максимально відкривають людей, жінку, поетесу. І саме ці слова, ніби смужкою проходять і через її життя. Адже все, що випадає на її долю, може пройти, прожити, пролетіти, маючи в серці так сильну жагу до життя.

Такий внутрішній вогонь ніде не купиш, не візьмеш, лише власник бажання, власний дух дає відчуття свободи, любові та спринцювання бути таким, як воно є! З усіма барвами веселки. А не лише сприйняття світу як чорне та біле. І Леся Українка, її біографія тому приклад 

До 150-річчя від дня народження Лесі Українки  -  геніальної дочки України, Жанни д'Арк української поезії в відділі обслуговування та збереження фонду оформленого книжково-ілюстративного вистави "Слово, як" голос душі "". Користувачі бібліотеки мають можливість познайомитися з життєвим шляхом поетеси, повернутися до її ліричних віршів, поеми, драматичних творів, а також публікацій з періодичних видань, присвячених досліджень її творчості.

Запрошуємо до перегляду !


23 лютого 2021

Нові надходження

Шановні користувачі!


<<< Новіші повідомлення                                                                                  Старіші повідомлення >>>