04 жовтня 2021
Нашій академії відкрито віддалений доступ до ScienceDirect з використанням доменного імені установи. Для налаштування доступу скористайтеся Інструкцією.
ScienceDirect — одна з найбільших онлайн колекцій опублікованих наукових досліджень. Належить голландському видавництву Elsevier. Колекція містить майже 12 мільйонів елементів контенту з більш ніж 3500 журналів і понад 34000 електронних книг, довідників, наукових збірників.
Статті згруповано в чотири основні розділи: фізичні і технічні науки, природничі науки, медичні науки та соціальні і гуманітарні науки. Анотації більшості статей знаходяться у вільному доступі.
29 вересня 2021
Сьогодні у читальній залі бібліотеки було проведено бібліотечний урок на тему «Бібліотека – відкритий світ інформації». Були присутні здобувачі вищої освіти другого (магістерського) рівня спеціальностей : 053 Психологія, 231 Соціальна робота, 012 Дошкільна освіта.
Завідувачка відділу обслуговування та збереження фонду Наталя Зміївська розповіла магістрам про бібліотеку академії та її структурні підрозділи, пояснила правила користування бібліотекою, представила інформаційно-бібліографічний огляд наукової, навчально-методичної літератури та періодичних видань за спеціальностями Психологія, Соціальна робота, Дошкільна освіта. Директорка бібліотеки Світлана Самойлова ознайомила з пошуково-інформаційним апаратом бібліотеки, її інформаційними ресурсами, як традиційними так і електронними. Розповіла здобувачам освіти про сайт бібліотеки, його структуру, про можливості єдиної читацької картки, послуги які надає бібліотека. Ознайомила з новими надходженнями до бібліотеки, з інформаційним дайджестом Наукові періодичні видання України з питань психології та соціальної роботи.
Адміністратор системи «УФД/Бібліотека» Майя Збітнева ознайомила магістрів з електронним навчально-методичним комплексом дисциплін, розповіла як здійснювати пошук у цифровому репозиторії та електронному каталозі.
29 вересня 2021
Сьогодні День пам’яті жертв Бабиного Яру – одного з найжахливіших символів Голокосту.
29-30 вересня виповниться 80 років, відколи у Бабиному Яру в Києві були вбиті перші жертви нацистської політики винищення – майже 34 тисячі київських євреїв. У 2021 році, у 80-ті роковини трагедії, ми вшануємо пам’ять десятків тисяч розстріляних.
Бабин Яр– одне з всесвітньо відомих місць трагедій, які стали символом Голокосту, урочище на північно-західній околиці Києва. За два дні 29 та 30 вересня 1941-го року, по офіційним історичними свідченням, там розстріляли майже 34 тисячі євреїв. З інших джерел лише за 5 днів нацисти розстріляли там майже 150 тисяч українських євреїв. Це були не лише жителі Києва, а і біженці з окупованих українських регіонів, що прибули до міста у надії на порятунок.
29-30 вересня 2021 року в Бабиному Яру відбудуться пам’ятні заходи, які організовують Український інститут національної пам’яті, Національний історико-меморіальний заповідник «Бабин Яр», Інститут історії України Національної академії наук за підтримки Світового Конґресу Українців.
27 вересня 2021
8 вересня 2021
Про що ви хотіли б дізнатися сьогодні?
Оберіть нижче зі списку вебінарів українською мовою.
30.09.2021, 12-00
ScienceDirect - все про журнали
07.10.2021, 12-00
21.10.2021, 12-00
ScienceDirect - все про Topic Pages
03.11.2021, 12-00
Цілі сталого розвитку та ScienceDirect
18.11.2021, 12-00
Оновлення профілю автора у Scopus - покрокова інструкція
02.12.2021, 12-00
3 ефективних способи знаходити потрібну літературу у Scopus
16.12.2021, 12-00
8 вересня 2021
Шановні першокурсники!
Вітаємо ВАС
з приєднанням до славетної родини студентів Харківської гуманітарно-педагогічної академії!
Нехай студентські роки будуть яскравими та незабутніми, а наша академія – посяде особливе місце у вашому серці!
Пам’ятайте, що запорукою вашої успішної професійної діяльності є не тільки практика, але й теорія, в осягненні якої наша бібліотека сподівається стати для вас надійним помічником.
Запрошуємо ВАС отримати комплекти навчальної літератури на 2021-2022 навчальний рік, здійснити оглядову екскурсію по бібліотеці, ознайомитися з методикою пошуку інформації.
Адже саме для ВАС ми змінюємося та розвиваємося, опановуємо все нове та креативне.
Запрошуємо ВАС до перегляду книжково-ілюстрованої виставки "На допомогу першокурснику".
8 вересня 2021
Міжнародний день грамотності - один з міжнародних днів, що відзначаються в системі Організації Об’єднаних Націй. Відзначається щорічно відповідно до рішення 14-ї сесії ЮНЕСКО 1.141.
Свято було запроваджене й святкується не тільки на честь тих, хто дав людству писемність, але й всіх, хто навчає дітей і молодь та розповсюджує грамотність.
Грамотність - свято для людства, яке досягло вражаючого прогресу в цій галузі, довівши кількість грамотних людей у світі до чотирьох мільярдів.
7 вересня 2021
До уваги науковців!
У вересні від Clarivate відбудуться безкоштовні вебінари
7 вересня 2021 г.
Тема: Новости, метрики и
интерфейс в отчетах о цитировании журнала Реєстрація: 10: 15–11: 15 https://bit.ly/3iEPMod 16: 15–17: 15 https://bit.ly/2VKJQkP
8 вересня 2021 г.
Тема: Видео и коректное оформление публикации в
EndNote
Рестрація:
10: 15–11:
15 https://bit.ly/3iETkXO
16: 15–17:
15 https://bit.ly/3lSfHeh
9 вересня 2021 г.
Тема: Новинки и старі
можливості Web of Science Core
Collection
Реєстрація:
10: 15–11: 15 https://bit.ly/3iEoU7R
16: 15–17: 15 https://bit.ly/3jNua8z
27 серпня 2021
Бажаємо усім здобувачам вищої освіти на нелегкому шляху пізнання підкорити нові вершини знань, зустріти добрих і надійних друзів та досягти омріяної мети.
«Треба палко жадати знань не заради суперечок, не для зневаги інших, не заради користі, слави, влади та інших ницих цілей, а заради того, щоби бути корисним у житті» ( Ф. Бекон).
Сьогодні бібліотека академії поповнила свої фонди надзвичайно цінним виданням – повним нецензурованим академічним зібранням творів Лесі Українки у 14 томах, виданим з нагоди її 150-річного ювілею за проєктом Українського інституту книги за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України. Особливість видання – увага до рукописів та чернеток класикині, на відміну від попереднього видання ще радянського часу. У підготовку та друк видання інвестовано понад 6,2 млн гривень. Загальний тираж – 1500 комплектів зібрання творів, які безкоштовно передані до публічних бібліотек, закладів вищої освіти, академічних та музейних установ в Україні та за її межами. Тепер відвідувачі і нашої бібліотеки зможуть насолоджуватись цим прекрасним виданням.
Його електронна версія доступна і онлайн – на сайті Українського інституту книги викладено усі частини реалізованої серії.
До святкування Дня Європи в Україні, яке стало не лише знаковим, а й доброю традицією для всіх нас, фахівці бібліотеки відділу обслуговування і збереження фонду оформили тематичну книжково-ілюстративну виставку "День Європи - символ спільних цінностей", на якій експонується література, що висвітлює різні періоди розвитку європейських держав та шлях України до євроінтеграції.
Цьогоріч 15 травня Україна відзначає День Європи, який є символом започаткування нової успішної моделі мирної співпраці між державами, що ґрунтується на спільних цінностях та інтересах. Основна ідея свята – кожний мешканець континенту, незалежно від своєї національної належності і громадянства, має відчути себе вільним у «Європейському домі».
Україна – єдина держава не член Європейського Союзу, в якій на державному рівні відзначається День Європи. Це свято – важливий крок у зміцненні самоідентифікації України як європейської держави, причетної до традицій і цінностей Європи.
Напередодні Дня Європи пропонуємо детальніше ознайомитися з історією створення Євросоюзу, дізнатися цікаві факти про країни-учасниці ЄС та замислитися над місцем України в європейській родині за допомогою виставки-бібліотрансформера «Україна в Європейському Союзі».