18 лютого 2022

15 лютого в Україні відзначається

День вшанування учасників бойових дій на території інших держав

15 лютого виповнюється 33 роки з дня завершення неоголошеної війни. Вона  тривала майже 10 років і вимагала великих матеріальних і людських жертв, під час неї тисячі наших співвітчизників загинули у боях і померли від ран, контузій, травм і хвороб, пропали безвісти. Нікого з нас не можуть лишити байдужими страшні цифри.

За даними офіційних джерел, під час афганської війни загинули понад 15 тисяч солдатів, Україні війна обійшлася у більш ніж чотири тисячі загиблих. Зараз в Україні – понад  150 тисяч ветеранів афганської війни, з них близько восьми тисяч мають поранення, понад 6 тисяч є інвалідами.

18 лютого відбулася традиційна щорічна зустріч з воїнами-інтернаціоналістами, під час якої демонструвалися традиційна тематична книжкова виставка «Афганістан – то біль і смуток, чієсь обірване життя…».


15 лютого 2022

Звіт про роботу бібліотек академії та стуктурних підрозділів

15 лютого відбулося чергове засідання вченої ради академії, де заслухали та ухвалили звіт Світлани Самойлової, директорки бібліотеки про "Підсумки роботи бібліотеки академії за 2021 рік та завдання на 2022 рік"


14 лютого 2022

14 лютого у світі відзначають

День святого Валентина!

     Свято кохання та романтики, на яке з нетерпінням чекають усі закохані. Цього дня прийнято дарувати подарунки коханим та нагадувати про свої почуття іншими способами.     

Пропонуємо до Вашої уваги книжково-ілюстровану виставку творів про любов «З Днем закоханих!».


10 лютого 2022

Шановні користувачі!

Запрошуємо до перегляду віртуального вернісажу «Для всіх цвіте надія ніжна, Любов для всіх дана долею». Едуард Губер.

       Любов — єдине в природі, в чому немає межі сили уяви. Тому картини, на яких зображені закохані, завжди наповнені почуттям і красою по-різному. Вони можуть бути пристрасними або тихими, радісними або сумними і навіть, як це не дивно, самотніми.

       Пропонуємо вам познайомитися з різними поглядами надзвичайно талановитих і абсолютно різнопланових художників на цю тему.


07 лютого 2022

Українські письменники-ювіляри 2022 року!

 Серед Українських письменників-ювілярів 2022 року  є багато гучних імен. Це люди, які залишили яскравий слід в історії української  літератури. 

     Варто згадати про кожну людину, що залишила свій «слід в літературі» та пригадати ювілейні дати.

Пропонуємо до Вашої уваги Літературний калейдоскоп "Українські письменники-ювіляри 2022"


05 лютого 2022

Шановні здобувачі вищої освіти!

     Пропонуємо до Вашої уваги віртуальну виставку «Книжкова полиця», де зібрана література із фонду бібліотеки зі спеціальності 035-Філологія «Українська мова і література».

Будь ласка, приходьте до бібліотеки академії.

Мовознавство та літературознавство часто об’єднують під однією назвою – філологія.

    Це давньогрецький термін, значення якого можна розуміти як науку про різні вияви людської мови, як усної, так і писемної. Потрібно сказати: поділ усіх наук на дві частини дуже умовний і не відбиває справжнього стану предметів дослідження, тому що всі науки так чи інакше пов’язані між собою та взаємозумовлені одна одною.


27 січня 2022


Пам'яті тридцяти (Павло Тичина)

На Аскольдовій могилі
Поховали їх —
Тридцять мучнів українців.
Славних, молодих...

На Аскольдовій могилі

Український цвіт! —
По кривавій по дорозі
Нам іти у світ…
(1918)

http://kruty.org.ua/poezija/81--q-q

Крути – одна з трагічних і водночас легендарних сторінок в історії українських визвольних змагань

1917-1921 років.

29 січня в Україні відзначають пам'ять героїв Крут - українських студентів, які, намагались зупинити більшовицький наступ на Київ у 1918 році, потрапили в полон і були розстріляні більшовиками.

https://www.ukrinform.ua/rubric-society/3180296-sogodni-den-pamati-geroiv-krut.html

Крути 1918. Офіційний трейлер.

Художній фільм за реальною історією бою на залізничній станції Крути взимку 1918-го року. https://www.youtube.com/watch?v=TIlGOgCca3M


Пропонуємо до Вашої уваги роман Крути 1918, автора

Костянтина Тур –Коновалова, який є в фонді бібліотеки.

Тур-Коновалов К. Крути 1918 : роман / К. Тур-Коновалов. – Харків : Книжковий клуб «Клуб сімейного дозвілля». – 2018. – 224 с.

Січень 1918 року видався холодним. До Києва наближаються більшовицькі загони. Сини генерала контррозвідки УНР Олекса та Андрій до нестями закохані в інститутку Софію, але обидва мусять стати на захист молодої держави та рідного міста. Несподівано спалахує повстання на заводі «Арсенал»,

і боротьбу із заколотниками відправляють усе боєздатне військо. Супроти численної армії Муравйова на станції Крути лишаються тільки необстріляні студенти і юнкери, серед яких і Андрій. Сто років тому, як і сьогодні, без страху й сумнівів вони приймуть бій за найдорожче…

Завантажити  книгу можно тут


25 січня 2022

Очне засідання студентського наукового гуртка «Біолог» 

25 січня 2022 року відбулось очне засідання студентського наукового гуртка «Біолог» кафедри природничих дисциплін на тему «Тематичний інтернет-навігатор бібліотеки» для здобувачів вищої освіти освітнього рівня бакалавр.

Директор бібліотеки – Світлана Самойлова ознайомила здобувачів освіти з віртуальними інформаційними освітніми ресурсами, зокрема з електронними навчально-методичним комплексом дисциплін, віртуальними подорожами, виставками, презентаціями, які створюються співробітниками бібліотеки у співпраці з викладачами і студентами академії. 

                                            Старіші  повідомлення >>>