Патріотичне виховання  це сфера духовного життя, яка проникає в усе, що пізнає, робить, до чого прагне, що любить і ненавидить людина, яка формується.

                        В. О. Сухомлинський 

Роль бібліотеки у національно-патріотичному вихованню студентів та молоді

25 жовтня 2018 року у конференц-залі нашої академії відбулося чергове засідання бібліотечного круглого столу за участі завідувачів бібліотек вищих навчальних закладів I-II рівнів акредитації та фахівців бібліотеки академії.

Тема бібліотечного круглого столу "Роль бібліотеки у національно-патріотичному вихованні студентів та молоді".

Мета: обмін практичним досвідом щодо національно-патріотичного виховання студентів у вищих навчальних закладах та ролі бібліотек у процесі формування національної свідомості молоді.

З привітальним словом до учасників круглого столу звернувся Іван Степанець, кандидат педагогічних наук, проректор з науково-педагогічної роботи академії, в якому наголосив, що бібліотеки завжди були і залишаються центром збереження і розвитку національної культури, патріотичного виховання особистості. 

 

Потім Світлана Самойлова, директор бібліотеки академії, зробила огляд масових заходів щодо національно-патріотичного виховання   за 2017-2018 навчальний рік, у яких брали безпосередню участь фахівці бібліотеки.

для перегляду презентації натисніть на зображення

Під час засідання присутні переглянули відеофільм "Павлиський романтик", створений провідним бібліотекарем Наталією Чернишенко до 100-річчя від дня народження видатного українського педагога, директора Павлиської школи, визнаного класика педагогіки XX століття Василя Сухомлинського.

Основною метою національно-патріотичного виховання студентської молоді є формування національної свідомості і відповідальності за долю України; любові до рідної землі, її історії; виховання бережливого ставлення до національного багатства країни, її мови, культури, традицій.

Надзвичайно цікавою для колег стала доповідь Оксани Менткевич, завідувачки бібліотеки Харківського кооперативного торгово-економічного коледжу, яка поділилася своїм досвідом збереження і відтворення народних традицій Слобожанщини за участі мистецького об’єднання «Світ Арт» у своєму навчальному закладі.

Наприкінці засідання з тематичним бібліографічним оглядом книжково-ілюстративної виставки і презентацією виступила Наталія Зміївська, завідувачка відділу обслуговування та збереження фонду. Вона докладно розповіла про новинки сучасної української літератур як засіб виховання молоді.

для перегляду презентації натисніть на зображення

Вже традиційно, круглий стіл пройшов у гостинній та доброзичливій атмосфері, де колеги змогли поспілкуватися і поділитися досвідом щодо ціннісного ставлення особистості до українського народу, Батьківщини, держави, нації як найважливішого пріоритету національно-патріотичного виховання молоді.