Бібліотека Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія»

Харківської обласної ради

 

висловлює щиру подяку всім дарувальникам за внесок у формування її фондів. Монографії, практичні і навчальні посібники, довідники і словники надходять у бібліотеку з багатьох міст України.

Шановні дарувальники!

 

Подаровані вами книги і періодичні видання надають неоціненну допомогу в теоретичній і практичній підготовці студентів.

 


На пам’ятник Небесній Сотні
Сльозою творчою плачу,
Хай слово, мовлене сьогодні,
Запалить і мою свічу.
Таку болючу і гарячу,
Таку безвимірно сумну –
Вся Україна - Мати плаче…
Сльозою ж не спинить війну!

 

Тетяна Домашенко


Нещодавно до нашої бібліотеки надійшла книга-дарунок "Небесна Сотня Воїнів Майдану" від поетеси та громадсько-політичного діяча Тетяни Михайлівни Домашенко.

Творчість Тетяни Домашенко відома багатьом поціновувачам громадянської лірики. Вона автор 4-х поетичних збірок, засновник і директор видавництва «Духовна вісь».

 

Видання цієї книги стало знаковим для Тетяни Домашенко.  Її життєве і творче гасло: «Бог і Україна – понад усе!» Духовно-патріотичний настрій збірки є доказом того, що це дійсно так. 

 

Збірка «Небесна Сотня воїнів Майдану» – це пам’ятник Небесній Сотні, споруджений Тетяною Домашенко зі слів і сліз. Вона була в епіцентрі Майданівських подій, пропустила крізь душу його велику волелюбну ідею і, коли під тужливу українську лемківську народну пісню «Гей, плине кача…» несли домовини борців за правду, поетеса із болем у серці назвала загиблих «небесною сотнею». Саме їм вона присвятила вірші, які є навіть не щоденником, а хронометражем подій, бо підписані вони не тільки датами, а й годинами створення.
Багато віршів у цій книзі мають точну дату і час написання. Перший з таких творів – «Небесний воїн Михаїл» (Присвята білорусу Михаїлу Жизневському, котрий загинув за волю на українському Майдані).

Наступний вірш  «Борітеся – поборете» присвячений Сергію Негоняну, який перший загинув від вогнепальних сутичок на вул. Грушевського. Книга має короткі біографічні довідки про кожного героя Небесної Сотні. Передумовою до них є вірш «Герої не вмирають», який чітко відображає   емоції  не тільки самої поетеси, але, мабуть, і всього українського народу:

Ми сотнею пішли на Небо,

Прийшла пора – йдемо з небес.

В тяжку годину, в мить  потреби

Господній Дух у нас воскрес.

Смерть об’єднала  Воскресінням

Героїв, страчених в бою.

В кривавих ранах біль терпіння

 

За долю в рідному краю.

 

Щиро дякуємо  за подаровану книгу і бажаємо авторці творчого натхнення, міцного здоров’я і нових книг на поетичній ниві. 


Бібліотека Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради висловлює щиру подяку  Петренку Олександру Євграфовичу за подаровані книги. 

 


         Михайло Петренко. Життя і творчість : [художні тексти, дослідження, документи : до книжки увійшло повне зібрання творів українського поета-романтика Михайла Миколайовича Петренка] / [упоряд. О. Є. Петренко, О. О. Редчук]. – Київ : Фенікс, 2013. – 218 c. : фотоіл. – Бібліогр.: с. 213-216 та в підрядкових примітках. 

 

До книжки увійшло повне зібрання творів українського поета-романтика Михайла Миколайовича Петренка (1817—1862) — митця, вірші якого стали улюбленими народними піснями («Дивлюсь я на небо», «Взяв би я бандуру»). Поезію подано правописом оригіналу й адаптованою до сучасних літературних мовних норм. Життя і творчість поета висвітлено у ґрунтовній науковій статті М.  Бондаря. Подано також пояснення до тогочасного правопису.

Уперше опубліковано фрагмент раніше невідомої драматичної думи «Найда». Також уперше подано документально підтверджений архівними матеріалами біографічний нарис родоводу та службової діяльності М. Петренка.

 

 


            Поет-романтик Михайло Миколайович Петренко (1817—1862) : Твори. Критичні та історико-літературні матеріали. упоряд. О. Є. Петренко. – Київ : Профі, 2015. − 586 с. 

 

Михайло Миколайович Петренко — український поет-романтик, що долучився до розширення жанрового, стильового й образного потенціалу національної поезії; окремі його вірші лягли в основу відомих народних пісень («Дивлюся на небо», «Взяв би я бандуру», «Ходить хвиля по Осколу» та ін.). Проте на сьогодні його творчість і саме ім’я Поета все ще залишаються недостатньо відомими читачеві. З метою більш ірунтовного ознайомлення ширшої культурної громади з життям і творчістю М. Петренка пропоновано даний збірник матеріалів, підготовлений у рамках проекту «Ідентифікація Петренків». До книги, яка фактично мас характер енциклопедичний, включено висловлювання багатьох вчених, літераторів, журналістів — авторі в, котрі на протязі більш ніж півтора століть згадували Михайла Петренка та його творчість у своїх публікаціях. Поряд з поезіями Михайла Петренка, що вже неодноразово перевидавалися, в книзі подано текст фрагменту драматичної думи «Найда», який було виявлено у 2013 році. Книга також містить документальну біографічну довідку роду, до якого належить Михайло Петренко, та - з опертям на нові архівні знахідки - дані про його службову діяльність. У межах проекту «Ідентифікація Петренків» заплановано подальше проведення пошукових документальних досліджень житія й творчості Михайла Петренка, результати яких можуть бути використані для написання книг і статей про Поета.

 

 

Книгу адресовано науковцям, викладачам української літератури всіх типів навчальних закладів, а також читачам, які цікавляться питаннями української культури та історією поезії.


Петренко А. Е. Стихотворения (Поэтические опыты или возвращение в поэзию) : сб. стихотворений  (1985-2014) / А. Е. Петренко. – Киев : Профи, 2014. - 82 с.

 

 

В сборник включены как стихотворения, ранее написанные и опубликованные, но, незначительно исправленные при подготовке этого издания, так и поэзии последних лет, задуманные в самое разное время (после 1985 года). Новые стихотворения можно рассматривать как поэтические опыты, что и нашло отражение в названии сборника. В стихотворениях, представленных в сборнике, не все рассмотренные темы повседневны, потому могут быть привлекательны тем, кто интересуется поэзией. Впрочем, некоторые стихотворения могут заинтересовать и более широкий крут читателей.