БІБЛІОТЕЧНІ  УРОКИ

15 жовтня 2019

Для студентів груп 111Уф та 111Пп були проведені бібліотечно-бібліографічні заняття з дисципліни "Організація самостійної роботи студентів у бібліотеці" за темою  "Бібліотека - джерело інформації". 

Співробітники бібліотеки розповіли про довідково-пошуковий апарат, правила роботи з ним. Завідувач інформаційно-бібліографічним відділом  ознайомила студентів з періодичними виданнями, які отримує бібліотека і звернула увагу присутніх на журнали та газети за спеціальностями: українська філологія та практична психологія.


1 червня 2018

Сьогодні у читальній залі бібліотеки було проведено ще один бібліотечний урок за темою "Психологічна практика для практичних психологів" для студентів першого курсу психолого-педагогічного факультету. 

Фахівці бібліотеки підготували розгорнуту виставку літератури для майбутніх практичних психологів. Доцент кафедри педагогіки, психології та менеджменту Кондрацька Лариса Вікторівна надала змістовну характеристику представлених на виставці наукових та навчально-методичних видань з загальної та практичної психології, а завідувач інформаційно-бібліографічним відділом Ніна Іванівна Пономаренко докладно розповіла про періодичні видання, наявні у нашій книгозбірні  і запропонувала студентам частіше користуватися ними в бібліотеці.

Наприкінці уроку провідний бібліотекар Чернишенко Н.П. запропонувала присутнім до перегляду  свій відеофільм "Дивак із диваків", присвячений видатному педагогу Йоганну Генріху Песталоцці. 


30 травня 2018

Сьогодні у читальній залі (корп. 1) фахівці бібліотеки: Світлана Самойлова (директор бібліотеки) та  Наталія Чернишенко (провідний бібліотекар) провели практичний семінар для студентів 5 курсу факультету дошкільної та спеціальної освіти про сучасні методи пошуку наукової інформації для магістерських робіт та оформлення списку використаних джерел. 

Загальні правила цитування та посилання на використані джерела у наукових працях за вимогами ДСТУ 8302–2015 "Інформація та документація. бібліографічне посилання: загальні положення та правила складання".29 травня 2018

29 травня у читальній залі бібліотеки було проведено бібліотечний урок за темою "Психологічна практика для практичних психологів". На ньому були присутні студенти першого курсу 111 групи психолого-педагогічного факультету з викладачем кафедри педагогіки, психології та менеджменту С.М. Бужинською.

Працівники бібліотеки: завідувач інформаційно-бібліографічним відділом Пономаренко Н.І. та завідувач відділу обслуговування та збереження фонду Зміївська Н.О. підготували виставку на якій була представлена література та періодичні видання по загальній та практичній психології. Пономаренко Н.І.  докладно розповіла про журнали та газети і запропонувала студентам частіше користуватися ними в бібліотеці. Викладач кафедри педагогіки, психології та менеджменту Бужинська С.М. дала характеристику навчальним посібникам та підручника з психології, а особливо з практичної психології. Студенти уважно прослухали виступаючих, а потім ознайомитися з наданою літературою.

Наприкінці уроку провідний бібліотекар Чернишенко Н.П. запропонувала присутнім до перегляду  свій відеофільм, присвячений видатному педагогу Яну Амосу Коменському. 


21 лютого 2018

Створення профілю науковця у міжнародних наукометричних базах

семінар-презентація

Відповідно до Наказу № 35–к від 18.01.2018 року «Про забезпечення ідентифікації науково-педагогічних працівників Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради в міжнародному науковому просторі, викладачам та співпрацівникам академії необхідно створити власний профіль науковця в Google Академія та отримати індентифікатор дослідника в міжнародному реєстрі ORCID (http:// orcid.org).

21 лютого у конференц-залі академії відбувся семінар-презентація «Створення профілю науковця у міжнародних наукометричних базах» для завідувачів кафедр, на якому провідний бібліотекар Чернишенко Н.П. розповіла присутнім про наступне:

 У межах семінару були представлені відео-консультація, інформаційна анімація та три презентації, з якими можна ознайомитися на сайті бібліотеки.


Практичне заняття для студентів старших курсів

19 травня 2017 року у конференц-залі академії фахівці бібліотеки провели чергове практичне заняття для студентів старших курсів факультету дошкільної та спеціальної освіти з підготовки до написання наукових (дипломних та магістерських) робіт, а саме правильного складання і оформлення списку використаних джерел. 


Практичне заняття для студентів факультету дошкільної та спеціальної освіти

16 травня 2017 року у конференц-залі академії фахівці бібліотеки провели практичне заняття для студентів факультету дошкільної та спеціальної освіти з підготовки до написання наукових (дипломних та магістерських) робіт, а саме сучасних методів пошуку наукової інформації.


22 та 23 вересня 2016 р. в читальній залі бібліотеки було проведено бібліотечний урок для студентів 1-го курсу академії факультету "Педагогічна освіта". 

Фахівці бібліотеки підготували для першокурсників інформаційно-бібліографічний огляд навчально-методичної літератури та періодичних видань за спеціальністю "Соціальний педагог" і "Соціальний робітник".

Бібліотекарі ознайомили студентів з електронним навчально-методичним комплексом та пошуково-інформаційним апаратом бібліотеки, її інформаційними ресурсами, як традиційними так і електронними. В рамках заходу першокурсників було ознайомлено з веб-сайтом бібліотеки та його структурою. Наприкінці бібліотечного уроку студенти переглянули віртуальний дайджест "Надзвичайні бібліотеки світу".