Голодомор приніс на нашу землю не лише страждання і мученицьку смерть, а й страх, який досі живе серед нас. Лише правда про геноцид українського народу і пам'ять про кожного невинно убієнного може звільнити націю від цього важливого спадку.

23 листопада 2016 р. на базі нашої академії відбувся

круглий стіл

"Пам'ять народу неубієнна. 

До роковин Голодомору в Україні"

за участі студентів факультету дошкільної та корекційної освіти, викладачів кафедри соціально-економічних дисциплін та фахівців бібліотеки.

Під час круглого столу були зроблені доповіді, що викривали більшовицький режим як злочинний, називались конкретні організатори голодомору та його причини - намагання знищити українську націю як "контрреволюційну", влаштовуючи геноцид шляхом голодомору.

 

Спланована конфіскація врожаю зернових та усіх інших продуктів харчування у селян представниками радянської влади впродовж Голодомору 1932-33 років безпосередньо призвела до вбивства селян голодом у мільйонних масштабах, при цьому радянська влада мала значні запаси зерна в резервах та здійснювала його експорт за кордон під час Голодомору, забороняла та блокувала виїзд голодуючих поза межі україни, відмовлялася приймати допомогу для голодуючих з-за кордону. Попри те, що дії представників сталінської владиякі спричинили смерть людей голодом, кваліфікувалися згідно з нормами тогочасного радянського кримінального законодавства як вбивство, причини цього масового злочину ніколи в СРСР не розслідувалися та ніхто з можновладців, причетних до злочину, не поніс покарання при тому, що навіть найвище керівництво СРСР, включаючи Сталіна, знало про факти загибелі людей від голоду.

 

Упродовж десятиліть масове вбивство людей штучним голодом не лише навмисно замовчувалося радянською владою, а й взагалі заборонялося про нього будь-де згадувати.

Студенти читали уривки із поеми "Голодомор" Ніни Виноградської.

Також учасники "круглого столу" мали можливість переглянути віртуальну виставку "Страчені голодом" та буктрейлер на вірш П. Тичини "Загупало в двері прикладом...", що підготували фахівці бібліотеки та ознайомитися з виставкою книг.

Виступаючі наголосили на важливості вшанування пам'яті жертв Голодомору в Україні як невід'ємної складової національної пам'яті українського народу.

Як висновок круглого столу, прозвучало, що озиратись у минуле потрібно кожному, бо кожна людина живе у трьох часових вимірах: у минулому, у сьогоденні та у майбутньому. Дорога у майбутнє завжди пролягає через минуле і потрібно його осмислити і зрозуміти, бо історія не повторюється. І коли люди не зроблять сьогодні висновків, вони ходитимуть по колу. Отож, озиратися треба...