Бібліотечні новини

17 листопада 2021

Шановні наші студенти! 

17 листопада, в Україні відзначають День студента — міжнародне свято студентства : як історична трагедія перетворилася на свято.

Сьогодні День студента в Україні вважається святом молодості та студентської активності, його незмінними атрибутами стали вечірки та розважальні святкування. 


16 листопада 2021

16 листопада директорка бібліотеки Світлана Самойлова провела черговий семінар-практикум на тему «Правила написання курсових і дипломних робіт» у вигляді презентації. Були присутні здобувачі  першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності 091 Біологія.

Під час семінару директорка бібліотеки розповіла здобувачам освіти про академічну доброчесність, технологію пошуку наукової інформації, ознайомила з правилами цитування та оформлення посилань на роботи інших авторів, правильного складання та оформлення списку використаних джерел. 

Також були представлені  віртуальні виставки:

"Наукові журнали України з питань біології";

"Біологія - наука про життя".


9 листопада 2021 року

День української писемності та мови – державне свято, яке щороку відзначають в Україні. 

За православним календарем це день вшанування пам’яті преподобного Нестора-літописця – письменника-агіографа, засновника давньоруської історіографії, першого історика Київської Русі, мислителя, вченого, ченця Києво-Печерського монастиря. Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця і починається писемна українська мова.

Бажаємо всім вдосконалювати знання своєї рідної мови, щоб цей нетлінний скарб служив єднанням між поколіннями, возвеличував Україну й українців. 

До вашої уваги фахівці бібліотеки підготували презентацію та книжково-ілюстровану виставку "Мова - наше коріння і наш обв'язок піклуватися про нєї".


5 листопада 2021

5 листопада директорка бібліотеки Світлана Самойлова провела семінар-практикум на тему «Правила написання курсових і дипломних робіт» у вигляді презентації. Були присутні здобувачі 211 групи першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності 017 Фізична культура і спорт.

Під час семінару директорка бібліотеки розповіла здобувачам освіти про технологію пошуку наукової інформації, ознайомила з правилами цитування та оформлення посилань на роботи інших авторів, правильного складання та оформлення списку використаних джерел. 

Також були представлені :

·       віртуальна виставка «Наукові журнали України з питань фізичної культури і спорту»;

·       рекомендаційний список джерел «Спорт і Олімпійський рух». 


01 листопада 2021

160 років від дня народження ДНІПРОВОЇ ЧАЙКИ

1 листопада 1861 народилася Дніпрова Чайка (Березіна Людмила Олексіївна), українська письменниця, педагог, громадська діячка. 

Літературна спадщина Дніпрової Чайки не має сучасного наукового видання. За життя письменниці в 1919-1920 роках в Києві було видано двотомник її творів, в 1931 році в Харкові видавництво «Рух» випустило двотомне зібрання, яке невдовзі було заборонено, оскільки його укладачі були заарештовані злочинною більшовицькою владою. В радянський час (1960, 1987 рр.) було випущено вибрані твори.

Пропонуємо Вашої уваги Мистецький портрет присвячений 160-ти річчю від дня народження української дитячої письменниці, прозаїка та поетеси Дніпрової Чайки (1.11.1861 – 13.03.1927)


29 жовтня 2022

       Сьогодні було проведено бібліотечний урок на тему «Віртуальна екскурсія по сайту бібліотеки». Були присутні викладачі кафедр : Теорія та методика фізичного виховання, Фізичне виховання та здобувачі вищої освіти першого (бакалаврського) рівня спеціальності 017 Фізична культура і спорт.

Директорка бібліотеки Світлана Самойлова розповіла про сайт бібліотеки, його структуру, послуги які надає бібліотека, про можливості єдиної читацької картки, ознайомила здобувачів освіти з віртуальними інформаційними освітніми ресурсами, зокрема з електронним навчально-методичним комплексом дисциплін, віртуальними подорожами, виставками, презентаціями, які створюються співробітниками бібліотеки у співпраці з викладачами і студентами академії. 


26  жовтня 2021

28 жовтня

відзначається

День визволення України від фашистських загарбників.

В цьому році ми святкуємо 77 річницю.

Це свято встановлено в Україні згідно 

з Указом Президента від 20 жовтня 2009 року № 836/2009 «...з метою всенародного відзначення визволення України від фашистських загарбників, вшанування героїчного подвигу і жертовності українського народу у Другій світовій війні».

В цей день традиційно вшановують пам’ять воїнів, які загинули в боях за визволення України, та населення, яке постраждало від дій фашистських окупантів. 


21 жовтня 2021

Міжнародний день академічної доброчесності

Академічна доброчесність – це сукупність етичних принципів та визначених законом правил, якими мають керуватися учасники освітнього процесу під час навчання, викладання та провадження наукової (творчої) діяльності з метою забезпечення довіри до результатів навчання та/або наукових (творчих) досягнень.

21 жовтня вся світова спільнота відзначає Міжнародний день академічної доброчесності. Українська наукова та освітня спільнота все більше звертається до питань академічної доброчесності та впровадження міжнародних академічних стандартів.

Шановні науковці!

Бажаємо пам’ятати, що «академічна доброчесність» – це все ж не лише академічний плагіат, а ще й списування, обман, фабрикація,  хабарництво тощо.

Нагадувати про те, що не потрібно використовувати чужі тексти та видавати їх за свої не будемо. По-перше, це всім відомо, по-друге, це в будь-якому випадку буде виявлено. 

Пропонуємо звернути увагу на розділ Академічна доброчесність. 


12 жовтня 2021

14 жовтня українці святкують одразу три свята. Перше – Свято Покрови Божої Матері, друге – День українського козацтва, третє свято, дуже молоде – День захисника і захисниці України.

Усі ці свята дуже взаємопов’язані  і виникали послідовно.

Шануючи свято Покрова Пресвятої Богородиці – ми звертаємося до релігії, вшановуючи українських козаків – згадуємо історію, і врешті, усвідомлюємо свою приналежність до національних цінностей, святкуючи його як свято захисників України. 


11 жовтня 2021

Шановні науковці! Вітаємо!

Відкрито доступ до науковометричних баз даних Scopus та Web of Science.

Закладам вищої освіти той Наукова встановити Незалежності від відомчої ознака зі статусом бюджетної установи - до ба з Даних Scopus тієї Web науки  Основний колекції  в ідкріто доступі   (Про надання доступом закладів вищої освіти ті Наукова : Наказ МОН України Від 01.09 .2021 № 963).

Академій наша  отрима чи доступ до Scopus тієї Павутина Науки Ядра колекції одночасно. Доступ до ресурсів наукометричних баз даних Scopus та Web of Science на веб-адресах:  https://www.scopus.com ,  http://webofknowledge.com


    <<< Новіші повідомлення                                                                                                 Старіші  повідомлення >>>