БІБЛІОТЕЧНІ  УРОКИ

25 січня 2022

Очне засідання студентського наукового гуртка «Біолог» 

25 січня 2022 року відбулось очне засідання студентського наукового гуртка «Біолог» кафедри природничих дисциплін на тему «Тематичний інтернет-навігатор бібліотеки» для здобувачів вищої освіти освітнього рівня бакалавр.

Директор бібліотеки – Світлана Самойлова ознайомила здобувачів освіти з віртуальними інформаційними освітніми ресурсами, зокрема з електронними навчально-методичним комплексом дисциплін, віртуальними подорожами, виставками, презентаціями, які створюються співробітниками бібліотеки у співпраці з викладачами і студентами академії. 


16 листопада 2021

16 листопада директорка бібліотеки Світлана Самойлова провела черговий семінар-практикум на тему «Правила написання курсових і дипломних робіт» у вигляді презентації. Були присутні здобувачі  першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності 091 Біологія.

Під час семінару директорка бібліотеки розповіла здобувачам освіти про академічну доброчесність, технологію пошуку наукової інформації, ознайомила з правилами цитування та оформлення посилань на роботи інших авторів, правильного складання та оформлення списку використаних джерел. 

Також були представлені  віртуальні виставки:

"Наукові журнали України з питань біології";

"Біологія - наука про життя".


5 листопада 2021

5 листопада директорка бібліотеки Світлана Самойлова провела семінар-практикум на тему «Правила написання курсових і дипломних робіт» у вигляді презентації. Були присутні здобувачі 211 групи першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності 017 Фізична культура і спорт.

Під час семінару директорка бібліотеки розповіла здобувачам освіти про технологію пошуку наукової інформації, ознайомила з правилами цитування та оформлення посилань на роботи інших авторів, правильного складання та оформлення списку використаних джерел. 

Також були представлені :

·       віртуальна виставка «Наукові журнали України з питань фізичної культури і спорту»;

·       рекомендаційний список джерел «Спорт і Олімпійський рух». 


29 жовтня 2022

    Сьогодні було проведено бібліотечний урок на тему «Віртуальна екскурсія по сайту бібліотеки». Були присутні викладачі кафедр : Теорія та методика фізичного виховання, Фізичне виховання та здобувачі вищої освіти першого (бакалаврського) рівня спеціальності 017 Фізична культура і спорт.

     Директорка бібліотеки Світлана Самойлова розповіла про сайт бібліотеки, його структуру, послуги які надає бібліотека, про можливості єдиної читацької картки, ознайомила здобувачів освіти з віртуальними інформаційними освітніми ресурсами, зокрема з електронним навчально-методичним комплексом дисциплін, віртуальними подорожами, виставками, які створюються співробітниками бібліотеки у співпраці з викладачами і студентами академії. 


29 вересня 2021

Сьогодні у читальній залі бібліотеки було проведено бібліотечний урок на тему «Бібліотека – відкритий світ інформації». Були присутні здобувачі вищої освіти другого (магістерського) рівня спеціальностей : 053 Психологія, 231 Соціальна робота, 012 Дошкільна освіта.

Завідувачка відділу обслуговування та збереження фонду Наталя Зміївська розповіла магістрам про бібліотеку академії та її структурні підрозділи, пояснила правила користування бібліотекою,  представила інформаційно-бібліографічний огляд наукової, навчально-методичної літератури та періодичних видань за спеціальностями Психологія, Соціальна робота, Дошкільна освіта.

Директорка бібліотеки Світлана Самойлова ознайомила з пошуково-інформаційним апаратом бібліотеки, її інформаційними ресурсами, як традиційними так і електронними. Розповіла здобувачам освіти про сайт бібліотеки, його структуру, про можливості єдиної читацької картки, послуги які надає бібліотека. Ознайомила з новими надходженнями до бібліотеки, з періодичними виданнями в електронному вигляді. Дивіться за посиланням "Наукові періодичні видання з питан психології та соціальної роботи"

Адміністратор системи «УФД/Бібліотека» Майя Збітнева ознайомила магістрів з електронним навчально-методичним комплексом дисциплін, розповіла як здійснювати пошук у цифровому репозиторії та електронному каталозі. 

 


02.11.2020

3 листопада 2020 р. відбулося засідання біологічного наукового гуртка кафедри природничих дисциплін на тему "Правила написання і оформлення наукових робіт" для здобувачів вищої освіти освітнього рівня бакалавр, до якого залучилася директорка бібліотеки Світлана Самойлова з виступом "Вимоги до оформлення бібліографіних посилань та списків використаних джерел до дипломних робіт".


15.10.2019

Для студентів груп 111Уф та 111Пп були проведені бібліотечно-бібліографічні заняття з дисципліни "Організація самостійної роботи студентів у бібліотеці" за темою  "Бібліотека - джерело інформації". 

Співробітники бібліотеки розповіли про довідково-пошуковий апарат, правила роботи з ним. Завідувач інформаційно-бібліографічним відділом  ознайомила студентів з періодичними виданнями, які отримує бібліотека і звернула увагу присутніх на журнали та газети за спеціальностями: українська філологія та практична психологія.


01.06.2018

Сьогодні у читальній залі бібліотеки було проведено ще один бібліотечний урок за темою "Психологічна практика для практичних психологів" для студентів першого курсу психолого-педагогічного факультету. 

Фахівці бібліотеки підготували розгорнуту виставку літератури для майбутніх практичних психологів. Доцент кафедри педагогіки, психології та менеджменту Кондрацька Лариса Вікторівна надала змістовну характеристику представлених на виставці наукових та навчально-методичних видань з загальної та практичної психології, а завідувач інформаційно-бібліографічним відділом Ніна Іванівна Пономаренко докладно розповіла про періодичні видання, наявні у нашій книгозбірні  і запропонувала студентам частіше користуватися ними в бібліотеці.

Наприкінці уроку провідний бібліотекар Чернишенко Н.П. запропонувала присутнім до перегляду  свій відеофільм "Дивак із диваків", присвячений видатному педагогу Йоганну Генріху Песталоцці. 


30.05.2018

Сьогодні у читальній залі (корп. 1) фахівці бібліотеки: Світлана Самойлова (директор бібліотеки) та  Наталія Чернишенко (провідний бібліотекар) провели практичний семінар для студентів 5 курсу факультету дошкільної та спеціальної освіти про сучасні методи пошуку наукової інформації для магістерських робіт та оформлення списку використаних джерел. 

Загальні правила цитування та посилання на використані джерела у наукових працях за вимогами ДСТУ 8302–2015 "Інформація та документація. бібліографічне посилання: загальні положення та правила складання".29.05.2018

29 травня у читальній залі бібліотеки було проведено бібліотечний урок за темою "Психологічна практика для практичних психологів". На ньому були присутні студенти першого курсу 111 групи психолого-педагогічного факультету з викладачем кафедри педагогіки, психології та менеджменту С.М. Бужинською.

Працівники бібліотеки: завідувач інформаційно-бібліографічним відділом Пономаренко Н.І. та завідувач відділу обслуговування та збереження фонду Зміївська Н.О. підготували виставку на якій була представлена література та періодичні видання по загальній та практичній психології. Пономаренко Н.І.  докладно розповіла про журнали та газети і запропонувала студентам частіше користуватися ними в бібліотеці. Викладач кафедри педагогіки, психології та менеджменту Бужинська С.М. дала характеристику навчальним посібникам та підручника з психології, а особливо з практичної психології. Студенти уважно прослухали виступаючих, а потім ознайомитися з наданою літературою.

Наприкінці уроку провідний бібліотекар Чернишенко Н.П. запропонувала присутнім до перегляду  свій відеофільм, присвячений видатному педагогу Яну Амосу Коменському. 


21.02.2018

Створення профілю науковця у міжнародних наукометричних базах

семінар-презентація

Відповідно до Наказу № 35–к від 18.01.2018 року «Про забезпечення ідентифікації науково-педагогічних працівників Комунального закладу «Харківська гуманітарно-педагогічна академія» Харківської обласної ради в міжнародному науковому просторі, викладачам та співпрацівникам академії необхідно створити власний профіль науковця в Google Академія та отримати індентифікатор дослідника в міжнародному реєстрі ORCID (http:// orcid.org).

21 лютого у конференц-залі академії відбувся семінар-презентація «Створення профілю науковця у міжнародних наукометричних базах» для завідувачів кафедр, на якому провідний бібліотекар Чернишенко Н.П. розповіла присутнім про наступне:

 У межах семінару були представлені відео-консультація, інформаційна анімація та три презентації, з якими можна ознайомитися на сайті бібліотеки.


Практичне заняття для студентів старших курсів

19 травня 2017 року у конференц-залі академії фахівці бібліотеки провели чергове практичне заняття для студентів старших курсів факультету дошкільної та спеціальної освіти з підготовки до написання наукових (дипломних та магістерських) робіт, а саме правильного складання і оформлення списку використаних джерел. 


Практичне заняття для студентів факультету дошкільної та спеціальної освіти

16 травня 2017 року у конференц-залі академії фахівці бібліотеки провели практичне заняття для студентів факультету дошкільної та спеціальної освіти з підготовки до написання наукових (дипломних та магістерських) робіт, а саме сучасних методів пошуку наукової інформації.


22 та 23 вересня 2016 р. в читальній залі бібліотеки було проведено бібліотечний урок для студентів 1-го курсу академії факультету "Педагогічна освіта". 

Фахівці бібліотеки підготували для першокурсників інформаційно-бібліографічний огляд навчально-методичної літератури та періодичних видань за спеціальністю "Соціальний педагог" і "Соціальний робітник".

Бібліотекарі ознайомили студентів з електронним навчально-методичним комплексом та пошуково-інформаційним апаратом бібліотеки, її інформаційними ресурсами, як традиційними так і електронними. В рамках заходу першокурсників було ознайомлено з веб-сайтом бібліотеки та його структурою. Наприкінці бібліотечного уроку студенти переглянули віртуальний дайджест "Надзвичайні бібліотеки світу".