14 грудня 2022

Видатний митець, представник Розстріляного Відродження, Микола Куліш зробив неоціненний внесок в розвиток української культури — навіть попри своє коротке життя.

У грудні 2022 року минає 130 років від дня його народження. Літературною діяльністю Микола Куліш займався все своє життя: проживши 44 роки, 30 з них він писав. Але мало хто знає, що в 20-ті роки минулого століття Микола Куліш опікувався створенням українських шкіл на Херсонщині. Запрошуємо ознайомитися з буремними подіями біографії Миколи Куліша переглянувши творчий портрет «Микола Куліш – драматург доби».


12 грудня 2022

Шановні користувачі!

З 12 -19 грудня 2022 року

Український інститут книги проведе другий Національний тиждень читання. 

УВАГА! ДОЛУЧАЄМОСЯ!

Український інститут книги розширити інформацію про найбільш популярні книжки в українських книгозбірнях: у семі жанрах (групі жанрів) популярної художньої літератури та в семі жанрах (групі жанрів) популярної літератури нефікшн — по пари добірок на кожен день тижня. Читати далі.

!!! Починаючи з 12 грудня, Український інститут книги публікуватиме на своєму сайті і в соціальних мережах добірки популярних книжок з хештегами #ЗачитанеДоДірок і #тижденьчитання . 

Колектив бібліотеки та користувачі  академії долучаються до другого Всеукраїнського національного тижня читання та діляться найбільш улюбленими книжками наших читачів від українських та іноземних авторів, виданих українською мовою, з фондів нашої бібліотеки з хештегом #ЗачитанеДоДірок.   Натиснить на зображення.


01 грудня 2022

Бібліотечний коучинг

Директорка бібліотеки Світлана Самойлова сьогодні для аспірантів академії провела бібліотечний коучинг "Поради бібліотекаря щодо написання наукових робіт". 

У ході зустрічі директорка бібліотеки  розповіла про сайт бібліотеки, його структуру, послуги які надає бібліотека, цифровий репозиторій, доступ до електронного навчально-методичного комплексу дисциплін, електронних версій періодичних видань, академічних пошукових систем.  Завантажити презентацію. Запис онлайн-зустрічі


До 300-річчя від дня народження Григорія Савича Сковороди! 

01 грудня 2022

3 грудня світова спільнота відзначає 300-річчя від дня народження 

Григорія Савича Сковороди -

видатного  українського просвітителя-гуманіста, філософа, поета, педагога.

До речі, за свого життя мандрівний філософ не видав ні одного свого твору, але тексти його поширювалися шляхом переписування вручну.  У кожній новій генерації знаходяться люди, які мають Григорія Савича "за свого", люблять його як друга і шанують як учителя.

З цієї нагоди до вашої уваги віртуальна виставка сучасних видань творів Григорія Сковороди та книг про його життя та творчість. "Світ ловив  мене, але не спіймав".

22 листопада 2022

       Григорій Савич Сковорода, видатний український філософ, один із найдивніших людей, яких будь-коли дарувала світові наша земля, знав ціну життя, знав, як нелегко буває часом відрізнити дійсно нетлінність від того, що двенить і блищить, але дуже швидко розсипається в прах. Він казав: «Ложная позолота есть блистательнее паче самого злата» — бо чудово розумів, якими складними,

й заплутаними бувають відносини між оболонкою й змістом, зовнішністю й сенсом.

      А от коли настає час скінчити мандрівку (мандрівку життя!) — все стає на своє місце, бачиться 

в істинному світлі...  Для нас життя й смерть Григорія Сковороди несут вічний урок: не брешіть,

і не лицемірте хоча б собі самі.

І пам'ятайте заклик філософа: «Глянь в сердечные пещеры!»

Запрошуємо Вас до перегляду бібліотрансформера : «Український Сократ» – Григорій Сковорода.


Основна місія бібліотеки закладу вищої освіти  – якісне та оперативне інформаційне забезпечення освітнього процесу та науково-дослідної діяльності ЗВО.

Вашої уваги відеоролик "Електронні інформаційні ресурси бібліотеки ХГПА"



09 листопада 2022

9 листопада − День української писемності та мови.

Мова − це найважливіший засіб спілкування і пізнання та один  із ключових факторів незалежності країни.

Щороку 9 листопада Україна відзначає День української писемності та мови. Це свято було встановлено указом Президента України

6 листопада 1997 року. Зазвичай в цей день вшановують пам’ять Преподобного Нестора-Літописця, послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія, відзначають найкращих популяризаторів українського слова

та проводять Всеукраїнський радіодиктант національної єдності, до якого приєднуються навіть українці, які живуть за кордоном.

Дослідники вважають, що саме з праці «Повість минулих літ» (XI − початок XII століття), автором якої є Нестор-Літописець, починається писемна українська мова.

А от витоком сучасної літературної української мови вважається відома поема «Енеїда»

Івана Котляревського − перша масштабна пам’ятка українського письменства, що була укладена розмовною українською мовою.

Якщо ви бажаєте перевірити та покращити свої знання української мови

рекомендуємо український ресурс: Мова — ДНК нації   https://ukr-mova.in.ua/.

 

Там є різноманітні вправи, диктанти, правила, словники. Також вбудована функція перевірки свого тексту на наявність помилок та русизмів. 


Сьогодні, 09 листопада, виповнюється  150  років від дня  народження  Богдана Лепкого

українського педагога, прозаїка, поета, мистецтвознавця, літературознавця, критика, перекладача, історика літератури, видавця, публіциста, громадсько-культурного діяча, художника.

З цієї нагоди запрошуємо вас переглянути віртуальну інформхвилинку  про цікаві факти із життя Богдана Лепкого.


Бібліотечний коучинг

08 листопада 2022

Для здобувачів магістерського рівня вищой освіти факультету фізичного виховання та мистецтв проведен бібліотечний коучинг "Де знайти інформацію для наукового дослідження"

Для магістрів 511Ф та 511 м

У ході зустрічі директорка бібліотеки Світлана Самойлова  розповіла про сайт бібліотеки, його структуру, послуги які надає бібліотека, цифровий репозиторій, доступ до електронних версій періодичних видань, академічних пошукових систем.

Запис  онлайн-зустрічі